DOĞAL VE KATKISIZ LİMONATA

What is Vitamin D?
Vitamin D is a fat-soluble vitamin that is naturally found in very few foods, added to some foods and can be found as a dietary supplement. In addition, when ultraviolet rays from sunlight hit the skin, vitamin D synthesis can be triggered in the body and produced naturally...
Author: Wise Supplement Ekibi
04.11.2020
Vitamin D Deficiency Symptoms?
One of the most important functions of vitamin D in the body is to keep your immune system strong. This way, you can fight viruses and bacteria that cause disease. It directly interacts with the cells responsible for fighting infection...
Author: Wise Supplement Ekibi
23.10.2020
Everything About Vitamin K2
K vitamins are a group of fat-soluble vitamins. Vitamins K1 and K2 are the two most important forms of vitamin K found in foods. While Vitamin K1 is known for its role in blood coagulation, Vitamin K2 is a new form of vitamin K that is important for its role in building and maintaining bone and preventing calcium build-up in the vessels...
Author: Wise Supplement Ekibi
02.01.2021
What is vitamin C?
Askorbik asit olarak da adlandırılan C vitamini, insan vücudunda çok önemli görevleri bulunan bir besin ögesidir. Suda çözünen vitamin türleri arasında yer alan askorbik asit vücut tarafından üretilemediğinden gereksinimin tamamı besinlerden alınmalıdır. Besinlerle birlikte günlük olarak vücuda alınması gereken C vitamini miktarı kadınlar için 75 mg, erkekler için ise 90 mg'dır.
Author: Wise Supplement Ekibi
15.01.2021
Bağışıklık sisteminizı Nasıl Koruyabilirsiniz?
Soğuk hava, sağlıksız beslenme, düzensiz uyku, hareketsizlik, sigara ve yoğun stres bağışıklık sistemini etkileyerek vücudu hastalıklara açık hale getirebiliyor. Kış mevsiminde en çok görülen hastalıkların başında solunum yolları enfeksiyonları geliyor. Vücut direncinin yani bağışıklığın güçlü olması sadece soğuk algınlığı ve gribe değil, birçok kronik hastalığa yakalanma riskini de düşürüyor.
Author: Wise Supplement Ekibi
15.01.2021
Vitaminlerin Gizemli Dünyası
Vitaminler, yaşamı sürdürebilmek için, vücudun küçük miktarlarda ihtiyaç duyduğu organik bileşiklerdir. Çoğu vitamini yiyeceklerden alınır çünkü insan vücudu vitaminleri ya yeterince üretmez ya da hiç üretmez.
Author: Wise Supplement Ekibi
15.01.2021
Sağlıklı Bir Yaşamın Sırları Nelerdir?
Güne sağlam bir kahvaltı ile başlamak sağlıklı yaşam için olmazsa olmazlardan biridir. Dengeli beslenirken öncelikli olarak dikkat edilmesi gereken şey mevsim sebze ve meyvelerini tüketmektir. Mevsiminde yetiştirilen meyve ve sebzeler daha sağlıklı olur, özel ortam ve destek gerektirmez. Günde 3 ana öğün, 3 de ara öğün yapmak gerekir. Bol su içilmeli, yağ oranı düşük, karbonhidrat ve protein oranı orantılı yiyecekler tercih edilmelidir.
Author: Wise Supplement Ekibi
15.01.2021
What Are Omega-3 Fatty Acids And What Do They Do?
Omega-3 yağ asitleri;somon, hamsi, ton balığı, sardalya, uskumru gibi yağlı balıklarda, alglerde, ceviz, chia tohumu ve keten tohumu gibi bitkisel besinlerde bulunur. Omega-3 yağ asitleri vücüt tarafından üretilemediği için besinlerle yada balık yağı gibi besin takviyeleri ile dışarda almak gerekmektedir.
Author: Wise Supplement Ekibi
29.04.2021